index

 

HISTORIA PROJEKTU

11 VI 2020 Dodałem informację w rozdziałach Wj 7 i Wj 8, że wersety Wj 7,26-29 odpowiadają wersetom Wj 8,1-4 w innych wersjach Biblii Hebrajskiej

19 I 2020 Poprawiłem błędne wpisy w pliku Excela w module Nowy Testament + Septuaginta

16 X 2015 Na serwerze umieściłem projekt interlinearnej Septuaginty (tym samym projekt LXX-NT nie został zrealizowany - główny powód opóźnienia to błędy w definicjach słów podstawowych w materiałach źródłowych zob. interlinearną Septuagintę Moduł z Septuagintą dedykuję Janowi Pawłowi II, wielkiemu Papieżowi i Polakowi.

VII 2014 Rozpocząłem prace nad projektem LXX_NT, który będzie obejmował całą Septuagintę i  Nowy Testament łącznie - zob. info o numeracji Stronga

4 XI 2012 Dodany moduł z 16-liniowym Starym Testamentem hebrajsko-polsko-angielskim. Przy tym projekcie nieocenioną rolę odegrali John Isett i "Kaper"Jarek Apelski uaktualnił formularz do wyświetlania wersetów i rozdziałów oraz wyszukiwania numeracji Stronga - zob. link "Podziękowania".

X 2012 Numeracja Stronga w moim projekcie została skorelowana z wyszukiwarką numeracji Stronga u Jarka Zabiełło - zob. film

IX 2012 Dodane "chmurki" z informacją o odpowiednikach numeracji Stronga do numeracji w Wielkim Słowniku Grecko-Polskim, wydanym przez "Vocatio" (Popowski) - zob. film

8 IX 2011 Dodana możliwość zaawansowanego wyszukiwania wersetów za pomocą numeracji Stronga (dzięki Jarkowi Apelskiemu). Można np. wyszukiwać kombinację dwóch słów greckich występujących obok siebie i trzeciego słowa występującego gdziekolwiek w wersecie. Odwiedziłem setki stron z numeracją Stronga, ale nie przypominam sobie, aby którakolwiek z nich oferowała taką możliwość. W najbliższym czasie postaram się pokazać, jak bardzo taka opcja ułatwia rozprawianie się z niektórymi sekciarskimi poglądami i twierdzeniami.

15 VIII 2011 (Święto Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny). Wybrałem tę datę, aby umieścić na moim serwerze cały Nowy Testament (chociaż jeszcze wiele jest tu do zrobienia), aby w ten sposób wyrazić wdzięczność Matce naszego Pana za wszystko, co otrzymałem dzięki Jej wstawiennictwu. Projekt został wzbogacony o cały Nowy Testament (tekst oryginalny, transliteracja, transkrypcja fonetyczna, kody gramatyczne (w formie wyskakujących chmurek), numeracja Stronga z linkiem do słowa głównego, tekst Biblii Tysiąclecia i tłumaczenie automatyczne na język polski tekstu z numeracją Stronga. Ta ostatnia opcja pozwala porównywać słowo oryginalne (greckie) z numerem Stronga z tłumaczeniem polskim (o tym samym numerze Stronga). Pozwala to w pewnym stopniu na naukę słów greckich, zwłaszcza po weryfikacji z Biblia Tysiąclecia.

IV 2011 (Wielkanoc) Po wymianie maili z drem Georgem Lyonsem (zob. dział "Podziekowania") otrzymałem prezent wielkanocny w postaci zgody na wykorzystanie kodu Nowego Testamentu. Od tego momentu postanowił tymczasowo zarzucić część projektu związaną ze Starym Testamentem i skupić się na Nowym Testamencie.

III 2011 Niestety, obowiązki rodzinne i zawodowe sprawiły, że po raz kolejny nie udało mi się poprawić stanu modułu 1 Starego Testamentu.

X 2010 Pięcioksiąg (4-linia + MP3) gotowy (czyli miesiąc opóźnienia :-) Termin umieszczenia wszystkich ksiąg modułu 1 - pierwsze półrocze 2011 (poprzedni termin raczej nierealny). Poprawione zauważone błędy w następujących rozdziałach Księgi Rodzaju: Rdz04, Rdz08, Rdz10, Rdz13, Rdz14, Rdz16, Rdz17, Rdz19, Rdz21, Rdz22, Rdz24, Rdz25, Rdz26, Rdz27, Rdz28, Rdz30, Rdz31, Rdz32, Rdz35, Rdz36, Rdz39, Rdz40, Rdz41, Rdz42, Rdz43, Rdz46, Rdz48, Rdz49, Rdz50.

VIII 2010 Latem 2010 pracowałem nad pierwszą częścią modułu nr 1. Udało mi się ukończyć pracę nad 4-linią obejmującą cały Pięcioksiąg (planowany okres umieszczenia w Internecie - wrzesień 2010). Do końca roku kalendarzowego powinny ukazać się wszystkie księgi tego modułu.